Ajalugu


Laura Ashley on maailmas armastatud kodusisustuse ja elustiili bränd esindades klassikalist Inglise stiili.

Laura ja Bernhard Ashley alustasid  kangaste printimist Londonis 1953. Samal ajal saatis neid edu käsitöö näitusel, mis leidis aset Victoria ja Alberti muuseumis.
Laura soov oli teha isikupäraseid tekke, kuid ta ei leidnud selle tarbeks kauplustest sobilikke kangaid. Siit tulenevalt otsustas noorpaar alustada ise kangaste tootmisega. Alguses toodeti väikeseid ruudumustriga kangaid, mis olid ajendatud nende kitsa korteri piiratud võimalustest. See kõik toimus samal ajal, kui esilinastus film “Roman Holiday” peaosas Audrey Hepburniga. Audrey kandis filmis omalaadset salli, mis sai peagi ihaldatud aksessuaariks kogu Euroopas.

Ajendatuna filmi edust leidsid Ashley-d võimaluse läbi oma oskuste ja teadmiste toota isikupäraseid salle väikese tarneajaga. Peagi olid nende tooted müügil sellistes kauplustes nagu John Lewis ja Heals, mis aitas nende ettevõttel kiiresti kasvada.

Peale sallide hakkas paar tootma ka erinevaid tektstiile – linikuid, rätikuid ja lauamatte, kasutades selleks stiilseid kujundusi.